magazin
A nőiség megélése, a nők között kialakuló bensőséges kapcsolat, valamint a nők társadalomban betöltött szerepe egyre gyakrabban tárgyalt téma. A…
továbbmagazin
Egy film, három értelmezés – A boldogság ügynöke egy buddhista királyságban készült, ahol a boldogságot kérdőívekkel mérik. Zurbó Dorottya és Arun…
továbbhír
Hosszú út vezetett a helyzet elfogadásáig, addig a pontig, hogy Arató András felvállalta, ő Hide the Pain Arnold, az internetes mémkultúra egyik…
továbbhír
Hogyan készül az ember egy szinkronszerepre? Rá tud-e égi egy színészre a saját szinkronhangja? És láthatja-e filmet színész, mielőtt belép a…
továbbhír
Aki erőt akar gyűjteni ahhoz, hogy tudatosabban, a közvetlen környezetére jobban odafigyelve kezdjen élni az újévben, az feltétlen nézze meg…
továbbmagazin
A Nagylátószög legújabb adásából kiderül, miért nevezhető az orosz Truman Show-nak a sztálini diktatúra rémségeit bemutató, botrányokkal övezett…
továbbhír
„Bekerülnek egy fekete zsákkal a kezükben, és majd egy fekete zsákban távoznak. Ez egy nagyon rossz és szívfacsaró élmény.” A Nagylátószög friss…
továbbhír
Tanárokról és az ő küzdelmeikről szól a Mozinet két fontos idei bemutatója, az Elfogy a levegő és A tanári szoba is. A magyar és a német film…
továbbhír
Szegénység, ki nem mondott szavak, indulat, kitörési lehetőségek és anyagi szorongás – A borsodi rapperről szóló Larry kapcsán Veiszer Alinda a…
továbbhír
Az új generációnak köszönhetően egyre több a magyar valóságot hitelesen ábrázoló film. Ennek okairól és a valóságábrázolás kihívásairól beszélgetett…
továbbFriss
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
Marék Veronika életműdíjával zárult a X. Országos Rajzfilmünnep
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéA nevem Lester Burnham. Ez a környék, ahol lakom. Ez az utcám. Ez az
életem. 42 éves vagyok. Alig egy éven belül meghalok. Ezt persze most
még nem tudom.
Lester Burnham / Amerikai szépség